Aktualności

Aktualności


09.10.2019 - Warsztaty kulinarne - Pszczółki

09.10.2019 podczas warsztatów kulinarnych Pszczółki przygotowały owocowo - warzywne koreczki. Były to wyjątkowo smaczne zajęcia podczas których poznawaliśmy nowe owoce i warzywa wieloma zmysłami -smakiem, dotykiem, zapachem i wzrokiem!


08.10.2019 - Warsztaty ceramiczne Krasnoludków i Biedroneczek I

Warsztaty ceramiczne w grupie Krasnoludków i Biedroneczek również okazały się bardzo interesującym wyzwaniem. Dzieci lepiły z gliny grzybki, ślimaczki, kwiatuszki oraz trawkę. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Podczas drugiej części warsztatów przedszkolaki będą malować i ozdabiać swoje wytwory.


08.10.2019 - Warsztaty ceramiczne Pszczółek i Żabek I

08.10.2019 nasze przedszkolaki uczestniczyły we wspaniałych warsztatach ceramicznych. Było to dla nich całkiem nowe doświadczenie, gdyż z gliną nigdy wcześniej nie miały do czynienia. Dzieciaki określały jej temperaturę, stan skupienia i plastyczność :) Pani Urszula opowiedziała nam kilka ciekawostek na temat gliny - skąd jest wydobywana i do do czego służy ;) Największe zainteresowanie wzbudziło oczywiście samodzielne lepienie z gliny. Pszczółki podczas warsztatów wykonały śliczne słoniki, a Żabki - biedroneczki, które następnie zostaną wypalone przez Panią Urszulę w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Z niecierpliwością czekamy, aż nasze szczęśliwe słoniki i biedronki wrócą już wkrótce do przedszkola, aby każdy z nas mógł sam przyozdobić swoją pracę :)


04.10.2019 - Język Francuski Pszczółki

Bonjour! Oprócz języka angielskiego w naszym przedszkolu uczymy się również języka francuskiego!


03.10.2019 - Warsztaty kulinarne Krasnoludki

Jabłka, śliwki i morele - w sadzie jest owoców wiele! Cykl tematów związanych z sadem, owocami oraz zbiorami plonów został połączony z zajęciami kulinarnymi. Krasnoludki przyniosły tyle owoców, za które bardzo dziękujemy Rodzicom, że oprócz zaplanowanych na ten dzień szaszłyków przygotowaliśmy również całkiem spontanicznie - witaminkowy soczek owocowy. Było zdrowo i pysznie!


<< Poprzednia strona Następna strona >>