06.05.2021 - Warsztaty eksperymentalne Krasnoludków

Kolejny zaskakujący eksperyment w grupie Krasnoludków. Krasnoludki zastanawiały się czy meduza, którą przyniosła Pani na zajęcia jest prawdziwa czy raczej nie. Zdania były podzielone. Jedni widzieli w niej prawdziwe morskie żyjątko, innym od razu coś nie pasowało i snuli teorie na temat jej powstania. Po ustaleniu szczegółów dzieci same wykonały meduzę.

04.05.2021 - Dzień Strażaka w grupie Krasnoludków

Dzisiejsze zajęcia Krasnoludki rozpoczęły od pogadanki na temat zawodu strażaka. Rozmowie przewodniczyła krótka prezentacja multimedialna. Opowiadań dzieci nie było końca! Każdy chciał powiedzieć coś o niebezpiecznej pracy strażaka. Nie zabrakło czasu na układanie wyrazów z rozsypanki literowej związanej z tematem zajęć. Przypomnieliśmy również piosenkę z numerem alarmowym 112. A na zakończenie wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z zajęć.

04.05.2021 - Dzień Strażaka w grupie Smerfów

Czwartego maja w naszej najmłodszej grupie dzieciaki świętowały Dzień Strażaka. Najpierw oglądaliśmy karty obrazkowe związane z tematem i porozmawialiśmy wspólnie. Potem obejrzeliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w akcji. Po czym ułożyliśmy puzzle z wizerunkiem dzielnego Strażaka. Dzięki uprzejmości Strażaków mogliśmy obejrzeć, dotknąć, a nawet przetestować na naszym zabawkowym pożarze sprzęty strażackie! To był dzień pełen wrażeń dla małych Smerfików.

04.05.2021 - Dzień Strażaka w grupie Żabek

"STRAŻAK - BOHATER" Nasze Żabki poznały dziś bliżej specyfikę służby strażaków. Z tej okazji przeczytaliśmy wierszyk, stworzyliśmy naszego strażaka, ale także mieliśmy okazję przymierzyć mundur strażacki. Jak przyznali nasi chłopcy, bycie strażakami to ich marzenie. Miejmy nadzieję, że to marzenie się spełni i już niedługo staną się prawdziwymi strażakami.

Kwietniowe urodzinki 2021

W kwietniu świętowaliśmy urodziny Filipka, Igi, Kornelki, Kuby, Lenki, Anastazji, Lenki L., Róży, Witusia oraz Zuzi! Wszystkim Wam Kochane Bajkowe Przedszkolaki życzymy spełnienia marzeń oraz wszystkiego co najpiękniejsze w życiu! :)