20.08.2021 - Zakończenie cyklu "Zdrowe odżywianie" w grupie Biedronek i Żabek
Dzisiaj Biedronki i Żabki zakończyły cykl tematyczny dotyczący zdrowego odżywiania. Codziennie prowadziliśmy rozmowy o produktach, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz o witaminach. Przygotowaliśmy również piramidę żywienia, zrobiliśmy piknik w ogrodzie oraz popracowaliśmy nad naszą formą wykonując różne ćwiczenia.

13.08.2021 - Zakończenie cyklu tematycznego "Zwierzęta Afryki" Smerfy
Smerfy realizowały cykl dotyczący zwierząt Afryki. Z tej okazji wykonaliśmy dwie prace plastyczne, które nawiązywały do Dnia Słonia i Lwa.

13.08.2021 - Zakończenie cyklu tematycznego "Cuda architektury" Żabki
Ubiegły tydzień w grupie Żabek upłynął pod hasłem "Cuda architektury czyli najdziwniejsze i najpiękniejsze budowle na świecie" podczas zajęć: Oglądaliśmy wspaniałe albumy książkowe, a także filmiki edukacyjne dot. Architektury poszerzając swoją wiedzę na ten temat, Kodowaliśmy dom na karcie pracy, Konstruowaliśmy różne budowle z klocków, Stworzyliśmy własne miasto i wymyśliliśmy wiele nietypowych domów (np.: dom kaktus czy dom kot). Ćwiczyliśmy także uwagę i koncentrację w ogrodzie. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

13.08.2021 - Zakończenie cyklu tematycznego "Dlaczego wieje wiatr" Krasnoludki
Kolejny super spędzony tydzień w grupie Krasnoludków. W tym tygodniu Krasnoludki realizowały cykl tematyczny "Ciekawe dlaczego wieje wiatr. Podczas zajęć było mnóstwo ćwiczeń oddechowych. Polegały one na dmuchaniu piórka, nadmuchiwania gumowej rękawiczki były również zawody w dmuchaniu zagłówek. Dzieci poznały ciekawostki na temat Ziemi oraz zjawisk atmosferycznych występujących w przyrodzie. Ustaliliśmy czym jest wiatr i dlaczego wieje. Na zajęciach nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewania piosenek oraz słuchania bajek. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji.

06.08.2021 - Zakończenie cyklu tematycznego "Poezja którą znamy i kochamy" - Żabki
Żabki realizowały cykl tematyczny "Poezja dziecięca którą znamy i kochamy" Podczas zajęć dydaktycznych czytaliśmy wiersze W. Chotomskiej, M. Konopnickiej, J. Tuwima i J. Brzechwy. Ilustrowaliśmy ruchem wiersz "Rzepka", wcielając się w różnych jego bohaterów, wykonaliśmy Lokomotywę w oparciu o tekst wysłuchanego wiersza, zbudowaliśmy także piękną lokomotywę z dużych klocków. Oprócz tego odczytywaliśmy wiersz "Na straganie" J. Brzechwy z podziałem na rolę i wykonaliśmy tematyczna pracę plastyczną.

<< Poprzednia strona Następna strona >>