30.11.2022 - Warsztaty czytelnicze u Biedronek

W tym tygodniu razem z Małą Reporterką Nelą odwiedziliśmy Tajlandię oraz przeczesywaliśmy razem z nią dżunglę w poszukiwaniu KOBRY. Z pewnością poszerzyliśmy naszą wiedzę odnośnie tych zwierząt, zapozowalismy do zdjęć z pluszowym wężem Tymja oraz wykonaliśmy prace plastyczną współpracując w grupach.

30.11.2022 - Misie poznają swoje emocje

"Poznajemy swoje emocje" to hasło przewodnie, które towarzyszyło Misiom w ostatnim tygodniu zajęć. Dzieci podczas swobodnych wypowiedzi rozpoznawały i nazywały nawzajem swoje emocje, jakie im towarzyszyły w różnych sytuacjach życiowych. Podawały także przykłady radzenia sobie z emocjami. Było wiele tematycznych zabaw. Uczyliśmy się także rozróżniać prawą i lewą stronę oraz podstawowe przyimki (na, pod, obok, za, przed) ustawiając odpowiednio misia, a następnie przybierając określone pozycje względem krzesła.

29.11.2022 - Bal Andrzejkowy w grupie Smerfów i Minionków

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

29.11.2022 - Bal Andrzejkowy w grupie Biedronek

Bal Andrzejkowy w grupie Biedronek obfitował w wiele ciekawych zajęć - pojawiły się np. Wróżby, gry i zabawy multimedialne na naszej tablicy interaktywnej, lewopółkulowe zabawy dydaktyczne, doskonaliliśmy także naukę czytania oraz oczywiście dużo tańczyliśmy.

28.11.2022 - Język angielski w grupie Smerfów i Minionków

Na zajęciach języka angielskiego Smerfy i Minionki poznały nazwy kolorów, wraz z Rocketem i Monkey wybrały się na lot balonem śpiewając piosenkę Up, up up in the flying ballon oraz uczestniczyły w grach i zabawach językowych utrwalających poznane słownictwo. Dodatkowo dzieci wykonały swoje własne balony oraz oglądały historyjkę o grupie przyjaciół z przedszkola Rocketa i jego małpki.